Menu Zavřeno

20. 3. 2019 umístění na 2. místě v soutěži “Jaké to je …”

„Jaké to je…….._?“  

……učit se být samostatný?
……podílet se na chodu domácnosti?
……chodit do práce?
……za zábavou?
……žít běžný život?

Organizace Zámek Dolní Životice p.o., Domov pro osoby se zdravotním postižením Jakartovice – Deštné se zúčastnila video soutěže „Jaké to je ….?“pořádané sociálními službami Vsetín. Video soutěž byla součástí projektu „O krok dál „.   

Ústředním tématem soutěže bylo zachytit běžný život klientů v transformovaném zařízení, jejich každodenní radosti i starosti. Natáčení videosnímku se zúčastnili pan Ondřej a pan Martin, kteří bydlí v transformovaném zařízení DOZP Deštné už více než 10 let. Hlasování bylo veřejné a video bylo možno sdílet na sociálních sítích a rozšířit tak okruh podporovatelů. 

Díky tomuto projektu se naše organizace dostala do povědomí mnoha lidí, kteří třeba ani neměli představu o tom, jaký může být život v DOZP.  Komu se naše video s názvem  „O krok dál k běžnému životu…“ líbilo, tak nás podpořil svým hlasem. A že jich nebylo málo (2 902).

Ve finále naše organizace získala krásné druhé místo. Ve středu 20. března proběhlo na akademické půdě pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci slavnostní vyhlášení třech nejúspěšnějších videí. Vyhlášení se za podpory pracovníků zúčastnili hlavní aktéři pan Ondřej a pan Martin, kteří si také přebrali pomyslné stříbrné medaile za druhé místo a hodnotné ceny. 

Těšíme se na další výzvy a projekty, které nám pomohou dostat se do podvědomí veřejnosti a prezentovat běžný život uživatelů naší služby. 

Veliké poděkování všem co nám drželi palce a zaslali své hlasy.

                                                          Díky  

Mgr.Alena Pola Sglundová                                            Miroslava Chodurová
vedoucí domova                                                            ředitelka